Angewandte anthropologische Ästhetik um 1800 címmel workshopot tartottak az MTA Könyvtár és Információs Központban 2018. november 23-án. Az MTA BTK Irodalomtudományi Intézetének német és angol nyelvű nemzetközi workshopja két részből állt. A délelőtti programot adó konferenciaelőadások az 1800 körüli időszak közép-európai antropológiai esztétikaelméletének korabeli alkalmazási formáit járták körül, míg a délutáni szakaszt a témához kötődő könyvbemutatókra került sor.

A délelőtti szekcióban Csuka Botond, Szilágyi Márton és Fórizs Gergely mellett Carsten Zelle és Tomaš Hlobil tartottak előadásokat. Délután 14 órától Sandra Richter kötetét (Eine Weltgeschichte der deutschsprachigen Literatur) Orosz Magdolna (ELTE), Tomaš Hlobil kötetét (Geschmacksbildung im Nationalinteresse. Die Anfänge der Prager Universitätsästhetik im mitteleuropäischen Kulturraum 1763–1805; Geschmacksbildung im Nationalinteresse II. Der Abschluss der frühen Prager Universitätsästhetik im mitteleuropäischen Kulturraum 1805–1848) munkatársunk, Balogh Piroska (ELTE), míg a Balogh Piroska és Fórizs Gergely közös szerkesztésében megjelenő tanulmánykötetet (Anthropologische Ästhetik in Mitteleuropa 1750–1850) Kontler László (CEU) mutatta be.

Az esemény programját és az absztraktokat lásd itt.